Szafa na wymiar. Udogodnienie, które pozwala na więcej

fronty do mebli na wymiar
Z połyskiem czy matowe – jakie meble kuchenne wybrać?
9 grudnia 2019
fornirowane fronty kuchenne
Fronty fornirowane do szafek kuchennych? Postaw na naturalność
15 stycznia 2020
Zobacz wszystkie

Szafa na wymiar. Udogodnienie, które pozwala na więcej

szafa na wymiar

Shot of an empty wardrobe in a modern, spacious house

Czy zastanawiałeś się kiedyś gdzie postawić szafę wolnostojącą? Aktualnie to rozwiązanie nie jest już popularne. Coraz częściej decydujemy się na opcję, która z poziomu montażu wymaga większej pracy, aczkolwiek jest o wiele bardziej solidna i pojemna. Mowa tutaj o szafie na wymiar. Sprawdźmy co powoduje, że decydujemy się na taką możliwość.

szafa na wymiar

Krótka charakterystyka szafy na wymiar

Do wyboru mamy szafę wymiarową w formie stojącej i wnękowej. Obie te opcje wydają się być bardziej praktyczne niż dotychczasowe szafy, które można zakupić w wielu sklepach z meblami. Dostosowanie rozmiaru mebli do pomieszczeń powinno być szczególnie rozpatrywane w przypadku posiadania mniejszego mieszkania. Szafa na wymiar wydaje się być wówczas najlepszym rozwiązaniem. Drzwi przesuwne to dodatkowy aspekt, o który warto zadbać, a powód może wydawać się banalnie prosty. Otwieranie szafy za pomocą tradycyjnych drzwi ogranicza widoczność. To właśnie dlatego decydujemy się na opcję drzwi przesuwnych. Szafa na wymiar ma być przede wszystkim dostosowana do pomieszczenia. Układ i rozmiar są dopasowywane bezpośrednio do przestrzeni w jakiej ma się znajdować. Co więcej, możemy również dobierać kształt szafy względem kątów. Możemy postawić na tradycyjne rozwiązania jak i mniej oczywiste. Szafa nie musi być prostokątem. W przypadku trudnych przestrzeni warto jest zastanowić się nad formą trójkąta. Narożne szafy są dobrym wyjściem, aczkolwiek ograniczają nas względem dokonywania późniejszych zmian co do konfiguracji układu mebli. Oznacza to, że postawienie na tę opcję może nas już na samym początku ograniczyć. Dobór szafy na wymiar jest kwestią indywidualną, a więc to my finalnie decydujemy w jakiej formie, rozmiarze, kolorze będzie się znajdować.

Dlaczego warto postawić na wymiarowe szafy?

Dzięki odpowiedniemu dobraniu wymiarów jesteśmy w stanie starannie dopasować meble do pomieszczeń. Istotą mebli na wymiar jest między innymi dostosowanie ich do mało ustawnych przestrzeni. Szafa na wymiar może być zabudowana we wnęce, ale nie jest to warunek konieczny. Natomiast wykorzystanie wnęki pozwala nam zaoszczędzić przestrzeń. Warto wspomnieć, że wymiarowe szafy posiadają o wiele lżejszy dla oka wygląd. Wolnostojące meble są ciężkie i zazwyczaj mniej nowoczesne. Szafa do zabudowy na wymiar jest dostępna w Katowicach za pośrednictwem studia meblowego MEBE. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu kuchni i szaf. Dzięki takiej możliwości możemy zaoszczędzić nie tylko na przestrzeni, ale i na wydatkach. Na https://mebe.com.pl/ znajdziemy wiele realizacji mebli kuchennych i szaf na wymiar. Dobierz odpowiednie wymiary i skontaktuj się ze studiem z Katowic.

KONTAKT

//]]>