Która stylistyka kuchennych wnętrz jest Ci najbliższa?

kuchnia na wymiar chorzów
Kolorystyka mebli kuchennych. Propozycje warte Twojej uwagi!
29 października 2019
meble na wymiar
Co położyć na ścianie nad blatem kuchennym?
21 listopada 2019
Zobacz wszystkie

Która stylistyka kuchennych wnętrz jest Ci najbliższa?

meble na wymiar chorzów

Kuchnie dzielą się nie tylko ze względu na jedzenie. Stylistyka wnętrz ma również duże znaczenie. Jak już dobrze wiemy, ustalenie wszystkich szczegółów, proporcji i rozmieszczenia mebli kuchennych nie jest proste. Dodatkowo należy pamiętać o stylistyce w jakiej dane wnętrze powinno się znajdować. Łączenie stylów z reguły nie przynosi zadowalających rezultatów, dlatego też najlepiej jest zdecydować się na jeden konkretny.

kuchnia na wymiar w stylu angielskimStylistyka angielska – elegancka i stonowana

Co ciekawe, sama kuchnia angielska nie znajduje się w gronie najciekawszych kuchni pod względem smaku, aczkolwiek wnętrza spisują się już o wiele lepiej. Przeważają tu jasne barwy w postaci bieli do szarości po wanilię. Znakiem towarowym stylistyki angielskiej są frezowane fronty szafek kuchennych. Blaty są z kolei wykonywane z twardych i wytrzymałych materiałów, czyli drewna i kamienia. Dodatkiem do mebli kuchennych w stylu angielskim jest wyspa znajdująca się pośrodku pomieszczenia. Jest to kuchnia, która okazuje swoje bogactwo, aczkolwiek nie w nachalny sposób. Nie ma wielu dodatków, dzięki czemu wnętrze harmonijnie się uzupełnia.

 

kuchnia industrialnaKuchnie industrialne

Ostatni hit sezonu. Wszystko wskazuje na to, że wnętrza industrialne jeszcze długo będą należeć do najciekawszych sposobów aranżacji. Głównym założeniem kuchni industrialnej jest wykorzystanie naturalnych materiałów budulcowych jak cegła, drewno, kamień i beton. Ze względu na wykorzystanie tak charakterystycznych dodatków nie stosuje się bardziej bogatych frontów szafek. Są one proste, blaty raczej szklane z możliwością doświetlenia dla dodatkowego efektu. Minimalizm – to z pewnością prawidłowe określenie dla wnętrz industrialnych. Meble kuchenne i ściany powinny ze sobą współgrać. Dla podniesienia efektu można zdecydować się na podkreślenie kolorystyczne jednego z elementów.

 

 

 

meble na wymiar chorzówSkandynawski minimalizm

Jak wiemy, Skandynawowie żyją według zasady “Im mniej tym lepiej”. Tak samo jest w przypadku aranżacji pomieszczeń kuchennych. Wykorzystanie naturalnych materiałów w postaci drewna to cecha typowa dla tej stylistyki. Kolorystyka jest bardzo ograniczona. Z reguły jest to biały lub beżowy. Wnętrze wręcz laboratoryjne to idealne miejsce dla osób wielbiących stylistykę schludności, czystości i elegancji. Fronty i blaty są już jednak bardziej nowoczesne, dzięki czemu kuchnia skandynawska wkracza w XXI wiek.

 

 

 

Meble na wymiar – MEBE Chorzów

Nowoczesne wnętrza kuchenne. Projekty względem upodobań klienta. Przedstaw nam swoje pomysły, a nasze studio mebli kuchennych przeleje Twoje wyobrażenie na formę wizualizacji wnętrza. Meble na wymiar z Chorzowa mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Więcej informacji na temat projektów, pracy zespołu jak i dotychczasowych realizacji można znaleźć na https://mebe.com.pl/. Solidne, nowoczesne i estetyczne meble na wymiar. Chorzów – to miasto, w którym możesz liczyć na nasze usługi w zakresie montażu.

KONTAKT

//]]>