Kilka pomysłów na podłogę w kuchni

blaty kuchenne
Blaty kuchenne z konglomeratu, kamienia i drewna. Jakie wybrać?
7 lutego 2020
Zobacz wszystkie

Kilka pomysłów na podłogę w kuchni

podłoga w kuchni

Wykorzystanie tradycyjnych płytek jako materiał do podłóg już powoli przechodzi do przeszłości. Projektanci wnętrz starają się bardziej eksperymentować na tym polu, natomiast z różnym skutkiem. Z naszej strony zaprezentujemy kilka ciekawych rozwiązań, które można wykorzystać do montażu podłóg. Jak się okazuje istnieje wiele solidnych i trwałych materiałów, które możemy stosować jako zamiennik do płytek. Z pewnością nie jest to gumolit, a równie wytrzymałe materiały, które w kuchni mogą się naprawdę sprawdzić.

Wykładzina z kauczuku i PCV do kuchni?

Zacznijmy od tego, że kauczuk syntetyczny i PCV nie przychodzą nam pierwsze na myśl jako materiały do podłoża dla naszych stóp. Jak się okazuje, wykładziny z tych materiałów są całkiem wytrzymałe. Dodatkowo nie sprawiają większych problemów w kwestiach dotyczących utrzymania czystości. Co więcej, kauczuk może służyć jako idealny materiał do izolacji akustycznej, a ogrzewanie podłogowe nie będzie stanowić żadnego problemu. Wykładzina z kauczuku syntetycznego czy PCV to całkiem interesujące rozwiązania, które mogą wpłynąć na całokształt wizualny kuchni.

drewniana podłogaDrewniana podłoga to dodatkowa praca

Nie możemy zaprzeczyć, że zastosowanie drewnianych podłóg w kuchni może być uciążliwe. W przypadku posiadania tego typu podłóg należy skupić się na częstszej pielęgnacji jak i codziennej dbałości. Warto pamiętać, że zabrudzenia, które pojawiają się na materiale należy usuwać jak najszybciej, aby nie powstała plama. Drewno to materiał trudny do utrzymania, ale z pewnością warty ciężkiej pracy. Jeżeli stoisz przed wyborem podłogi i jesteś zdecydowany na drewno to powinieneś postawić na gatunki twarde takie jak jesion czy dąb. Oczywiście można wybrać także inne alternatywy jak chociażby panele, które nie wymagają dużego nakładu pracy z naszej strony, a ich cena jest o wiele niższa.

Betonowa posadzka

Tego typu rozwiązanie wpisuje się jak najbardziej w nowoczesne wnętrza i to nie tylko kuchenne. Surowe materiały stały się aktualnie najbardziej pożądane i znajdą swoje zastosowanie niemal w każdym aspekcie remontu. Jeżeli chodzi o kwestie związane z pielęgnacją to nie musimy się o nie martwić, ponieważ utrzymanie czystości betonu jest takie samo jak w przypadku płytek gresowych. W przypadku zastosowania takiego rodzaju podłóg zaleca się również wykorzystanie ogrzewania podłogowego.

Remont kuchni z pewnością nie należy do najprostszych. Za pomocą kompleksowych usług studia meblowego MEBE znajdziesz wiele ciekawych alternatyw na zmianę wystroju pomieszczenia. Wysokiej jakości meble kuchenne są dostępne na terenie Śląska. Projekt, wykonanie i montaż – postaw na nowoczesne rozwiązania od https://mebe.com.pl/.

KONTAKT

//]]>