Fronty fornirowane do szafek kuchennych? Postaw na naturalność

szafa na wymiar
Szafa na wymiar. Udogodnienie, które pozwala na więcej
15 stycznia 2020
Zobacz wszystkie

Fronty fornirowane do szafek kuchennych? Postaw na naturalność

fornirowane fronty kuchenne

Dobór mebli kuchennych nie jest prosty. Co więcej, gdy staramy się tworzyć własną koncepcję aranżacji kuchni możemy napotkać kilka bolączek, które nie dadzą nam spać. Fronty do szafek kuchennych powinny być dobierane praktycznie na samym początku. Kolor i rodzaj mebli mają duże znaczenie względem ich rozmiarów, a w konsekwencji układu.

Fornir – co to jest?

To słowo pochodzące z języka niemieckiego i w prostym tłumaczeniu oznacza cienkie płaty, które są pozyskiwane z drewna za pomocą skrawania i łuszczenia. Do wykonania forniru niezbędne jest drewno okrągłe o dużej średnicy. Po otrzymaniu odpowiednio cienkich płatów należy przejść do procesu suszenia. Wilgotność forniru powinna oscylować w granicach 15-18%. Fornir nie należy do najtańszych materiałów. Jest to efektem skomplikowanego procesu związanego z pozyskaniem surowca. Materiały zapewniają estetyczne wykończenie mebli i także dla tej branży są dedykowane, są wytrzymałe na uszkodzenia i odporne na zarysowania.

kuchnia na wymiar chorzówFornirowane fronty kuchenne, czyli dlaczego warto na nie postawić

Drewniane fronty już nie są tak popularne jak przed laty. Powodem tego może być oczywiście cena. Koszt forniru jest znacznie droższy od innych rozwiązań, które obecnie znajdziemy w wielu sklepach. Nie zmienia to faktu, że fornirowane fronty kuchenne są bardziej trwałe. Jak to się mówi – coś za coś. Cena za jakość. Według nas jest to całkiem dobry układ. Fronty do szafek kuchennych i ogólnie mebli powinny opierać się przede wszystkim na wytrzymałych materiałach. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z wieloma rzeczami, które znacznie odbiegają od rzeczywistej jakości. Dodatkowym atutem forniru jest jego naturalny charakter. Podczas gotowania nie musimy się przejmować o stan naszych szafek, ponieważ fornir jest odporny na wysokie temperatury. Materiał ten wypada o wiele lepiej w zestawieniu z płytą laminowaną. Spośród wielu rodzajów dostępnych materiałów to fornirowane fronty do szafek mogą okazać się tymi, które najbardziej przydadzą się do naszej nowej kuchni.

Stwórzmy razem nową kuchnię!

Studio meblowe MEBE z Katowic to firma, która specjalizuje się w tworzeniu ciekawych, nowoczesnych i niecodziennych projektów kuchni. Co więcej, posiadamy kompleksowe usługi, które obejmują również wykonanie poszczególnych elementów i sprawny montaż. Za pośrednictwem https://mebe.com.pl/ możesz sprawdzić efekty naszych dotychczasowych prac. Fronty do szafek kuchennych to istotna sprawa, do której należy określić się jak najwcześniej. Zadzwoń już teraz, a otrzymasz bezpłatny pomiar pomieszczenia. Zaufaj nam tak jak zrobiło to już setki naszych zadowolonych klientów. Zdecyduj się na trwałe i niezawodne meble na wymiar od Mebe Katowice.

KONTAKT

//]]>