Ergonomiczna kuchnia, czyli jak powiększyć przestrzeń kuchenną prostymi metodami?

podłoga w kuchni
Kilka pomysłów na podłogę w kuchni
7 lutego 2020
Zobacz wszystkie

Ergonomiczna kuchnia, czyli jak powiększyć przestrzeń kuchenną prostymi metodami?

kuchnia na wymiar katowice

Pomieszczenia kuchenne z reguły nie należą do tych najbardziej przestronnych. W szczególności, kiedy mieszczą się one w blokach mieszkalnych. Wówczas średni metraż takiej kuchni może nie przekraczać nawet 5 metrów kwadratowych. Ergonomiczne meble na wymiar mogą okazać się tutaj niezbędnym wyjściem, aby zwiększyć powierzchnię pomieszczenia.

Meble na wymiar jako czynnik pozwalający na uzyskanie większej przestrzeni

Kuchnia to miejsce, które gra bardzo istotną rolę w naszym codziennym życiu. To tam spędzamy czas na przygotowywaniu posiłków dla siebie, rodziny, przyjaciół i bliskich znajomych. Gotowanie jednak powinno nam sprawiać przyjemność. Niestety niektóre pomieszczenia utrudniają ten proces do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie pracować w odpowiednich warunkach. Wina nie zawsze leży po stronie małego pomieszczenia. Pomóc nam może własna aranżacja, która sprawi, że mała i niewygodna jak dotąd przestrzeń stanie się bardziej dostosowana do naszych potrzeb. Meble na wymiar to jeden z czynników, który może nam ułatwić cały proces zmian związanych z aranżacją i układem kuchni. Ten typ zabudowania blatów, szafek i szuflad wydaje się aktualnie najbardziej adekwatny do zastosowania w przypadku niewielkich pomieszczeń kuchennych. Istotnym czynnikiem wpływającym na powiększenie powierzchni jest wysokość zabudowy szafek. W wielu przypadkach sytuacja wygląda tak, że ilość naszych akcesoriów kuchennych i naczyń jest tak duża, że ciężko jest to wszystko pomieścić. Przy wykorzystaniu pełnej wysokości do sufitu jesteśmy w stanie zapewnić wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich przedmiotów, które znajdują się w naszej kuchni.

kuchnia na wymiarLodówka i piekarnik do zabudowy?

Istnieją jeszcze inne metody na pełne wykorzystanie przestrzeni względem małych kuchni. Zabudowana lodówka i piekarnik to całkiem nowa metoda. Jeszcze klika lat temu mało kto o niej słyszał. Na szczęście, jak to wygląda w przypadku innowacji możemy aktualnie stosować takie rozwiązania we własnych domach. Dlaczego warto korzystać z takich form zabudowy? Przede wszystkim przez wzgląd na perfekcyjne dopasowanie do wnętrza kuchni. Kolor i marka sprzętu AGD nie będzie grała tu istotnej roli, ponieważ znak marki nie będzie nawet widoczny. Oznacza to, że możemy pokusić się nawet o pewnego rodzaju oszczędności. Zabudowana lodówka nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale zajmuje o wiele mniej miejsca. Minusem takiego wyjścia jest jednak to, że lodówka nie może być szczególnie wielka. Dlatego jest zalecana głównie dla osób, które nie zwracają szczególnej uwagi na jej pojemność. Podobnie wygląda sytuacja z piekarnikami. Jest to droższe rozwiązanie, natomiast pomoże nam to zwiększyć przestrzeń.

Kuchnie i meble kuchenne na wymiar z Katowic

Nasze studio mebli kuchennych od lat stawia na funkcjonalność przestrzeni kuchennych. Aranżacje są wykonywane z dbałością o każdy szczegół przy zastosowaniu najnowszych trendów wnętrzarskich. Oferta studia mebli i kuchni na wymiar z Katowic to idealne miejsce dla osób ceniących sobie innowacyjne wnętrza. Więcej informacji dotyczących współpracy mogą Państwo uzyskać za pośrednictwem strony internetowej https://mebe.com.pl/. Przy pierwszym kontakcie telefonicznym otrzymują Państwo darmowy pomiar pomieszczenia.

KONTAKT

//]]>