Czy otwarta kuchnia to dobry pomysł?

kuchnia na wymiar katowice
Ergonomiczna kuchnia, czyli jak powiększyć przestrzeń kuchenną prostymi metodami?
13 marca 2020
Zobacz wszystkie

Czy otwarta kuchnia to dobry pomysł?

kuchnie na wymiar katowice

Już od lat panuje moda na tworzenie otwartej koncepcji kuchni, najczęściej w połączeniu z salonem. Jest to rozwiązanie, które przez wielu jest uważane za najbardziej wygodne i co najważniejsze funkcjonalne. Zwiększenie przestrzeni otwartej może wydawać się często najlepszym wyjściem w przypadku posiadania małej, zamkniętej kuchni. Nowoczesne aranżacje nie są jednak nastawione wyłącznie na taki sposób kreowania wnętrz kuchennych. Zatem dlaczego warto postawić na pomysł otwartej kuchni połączonej z innym pomieszczeniem? Dowiedzmy się zatem jakie są tego zalety.

kuchnie na wymiar katowiceOptyczne powiększenie przestrzeni dla kuchni i salonu

Jedną z głównych zalet tworzenia tego typu przestrzeni jest jej znaczące zwiększenie. Pamiętajmy, że ściany również zabierają mieszkaniu metraż. Wyburzenie właśnie ścian nośnych może wpłynąć zatem na optyczne powiększenie pomieszczenia. Kuchnia z salonem to dość oczywisty wybór. Nie jest to jednak opcja, z której może skorzystać każdy użytkownik mieszkania. W wielu przypadkach, układ pomieszczeń może zablokować ten pomysł. Funkcjonalność to kolejna zaleta. Zmniejszamy dystans między salonem, a kuchnią dzięki czemu nie musimy tracić więcej czasu. Wszystkie czynności, które są wykonywane w kuchni możemy obserwować na bieżąco na przykład z kanapy czy fotela znajdującego się kilka metrów dalej. Gotowanie stale pod kontrolą? Czemu nie. Widoczność tego co dzieję się w kuchni z pewnością umożliwi nam obserwowanie tego czy woda nie zaczyna kipieć z garnka, albo czy jakaś potrawa nie zaczyna się za bardzo przypalać na płycie. Jest to zatem rozwiązanie, które może przydać się szczególnie tym domownikom, którzy z reguły mają ręce pełne roboty jak na przykład mamy małych dzieci, które muszą wykonywać kilka czynności jednocześnie.

Rozmieszczenie mebli zgodne z nowym układem pomieszczenia

Po wyburzeniu ściany działowej mamy większe pole do manewru w zakresie planowania mebli kuchennych. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być kuchnie na wymiar, które zapewniają nam kompleksowe usługi dotyczące stworzenia koncepcji, wykonania i montażu. Takie działania mogą okazać się dla nas niezbędne. Projektując nową kuchnię w połączeniu z salonem należy zwracać uwagę na pomieszczenie jako całość, aby nie zaburzyć w żaden sposób funkcjonalności koncepcji. Istotną rolę odgrywają tu także materiały wykorzystane do produkcji kuchni na wymiar. Meble powinny być wykonane z trwałych rodzajów drewna, które nie będą ulegać zniszczeniu już po kilku miesiącach. Dobór wszystkich elementów jest równie ważny. Wysokość zabudowy kuchennej, ilość szafek i półek oraz rodzaj blatu. To wszystko powinniśmy połączyć wraz z aranżacją salonu, aby nasza przestrzeń nie była zaburzona pod względem stylistyki. Nowe pomysły oraz innowacyjne metody w zakresie projektowania i montażu są możliwe za pośrednictwem marki MEBE. Firma z Katowic dba o każdy szczegół. Kuchnie na wymiar to najlepszy sposób na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni. Otwarte i przestronne kuchnie nie są jedynie modnym rozwiązaniem, które za kilka lat nie będzie już tak powszechne. To sposób, który znacznie ułatwia codzienne życie wszystkim użytkownikom. Z naszej strony mogą Państwo liczyć na profesjonalną pomoc co do utworzenia nowoczesnej kuchni marzeń. Więcej informacji dotyczących współpracy dostępne na https://mebe.com.pl/.

KONTAKT

//]]>