Co położyć na ścianie nad blatem kuchennym?

meble na wymiar chorzów
Która stylistyka kuchennych wnętrz jest Ci najbliższa?
29 października 2019
meble na wymiar
Oświetlenie do kuchni? Polecamy niecodzienne rozwiązania!
21 listopada 2019
Zobacz wszystkie

Co położyć na ścianie nad blatem kuchennym?

meble na wymiar

Jak wiemy, kuchnia na wymiar umożliwia nam różne ciekawe aranżację względem powierzchni ścian i podłóg. Istnieje wiele ciekawych materiałów, które możemy wykorzystać jako elementy do elewacji. Co zatem wybrać, na co warto postawić i co będzie dla nas najkorzystniejsze pod względem finansowym?

Najnowsze trendy w kuchni – cegła

Obicie ścian wcale nie musi być nudne. Aktualnie mamy sporą możliwość wyboru. W sklepach i salonach meblarskich znajdziemy wiele ciekawych inspiracji, które następnie możemy wdrożyć do swojej kuchni. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest cegła. Jest to materiał kruchy, natomiast bardzo efektowny. Klinkier broni się swoim wyglądem. Warto postawić na cegłę, która swoim wyglądem nie przypomina najnowszej. Jest to tak zwana stylistyka industrialna, która coraz częściej jest zauważalna w polskich domostwach. Moda ta przyszła do nas z zachodu, a mianowicie ze Stanów Zjednoczonych. Surowe wnętrza są uzupełniane o ciekawe meble i różnorodną kolorystykę. Cegła jest również opłacalna ze względu na utrzymanie czystości. Po pierwsze impregnacja! Dzięki odpowiednim środkom do impregnacji kamienia możemy utrzymać strukturę jak i wygląd cegły bez większych zmian przez długie miesiące.Nie jest to jednak jedyna forma zabudowania ściany nad blatem.

cegła w kuchniPanele szklane nad blatem kuchennym

Meble na wymiar udostępniają nam dodatkową przestrzeń, którą należy wykorzystać. Cegła na ścianie to nie jedyna możliwość. Kolejnym sposobem do zabudowy są panele szklane. Jest to rozwiązanie droższe, jednak nie każdemu przypada ono do gustu. Panele szklane występują pod różnymi formami graficznymi. Możemy wybrać zdjęcia konkretnych miejsc, czy bardziej artystyczne grafiki nawiązujące do kuchni. Tego typu zabudowa zdaje się być jednak o wiele mniej korzystna, szczególnie, kiedy chodzi o kwestie związane z utrzymaniem czystości. Szkło bardzo szybko ulega zabrudzeniu i widać na nim nawet najmniejsze drobiny kurzu.

Kuchnia na wymiar – Chorzów

Meble na wymiar w kuchni należą do podstawowego wyposażenia pomieszczenia. Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie w kuchni bez odpowiednich szafek, półek i szuflad. To właśnie tam możemy schować wszelkie potrzebne naczynia i akcesoria kuchenne, które na co dzień wykorzystujemy. Co więcej Studio Mebe zapewnia ciekawe koncepcje projektowe, które urozmaicą wnętrze. Kompleksowe usługi firmy z Chorzowa. Więcej o meblach na wymiar do kuchni można znaleźć na https://mebe.com.pl/.

KONTAKT

//]]>