Blaty kuchenne z konglomeratu, kamienia i drewna. Jakie wybrać?

fornirowane fronty kuchenne
Fronty fornirowane do szafek kuchennych? Postaw na naturalność
15 stycznia 2020
podłoga w kuchni
Kilka pomysłów na podłogę w kuchni
7 lutego 2020
Zobacz wszystkie

Blaty kuchenne z konglomeratu, kamienia i drewna. Jakie wybrać?

blaty kuchenne

Remont kuchni powinien przede wszystkim pomóc nam w odświeżeniu samej aranżacji. Układ mebli niekoniecznie jest możliwy. Wszystko może zależeć od pomieszczenia jakim dysponujemy. Mniejsze przestrzenie mogą sprawić nam więcej kłopotów w kwestii remontu, jednakże nie powinno to nas ograniczać co do wyboru poszczególnych elementów wchodzących w skład zabudowy kuchni. Blaty kuchenne aktualnie są dostępne w wielu materiałach. Sprawdźmy jakie są aktualnie na topie.

blat kuchenny z kamieniaBlaty kamienne do kuchni

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku doboru blatów kuchennych może być zdecydowanie się na trwałe i solidne materiały. Z pewnością nie będą one najtańsze, aczkolwiek ich wytrzymałość może wynagrodzić nam cenę. Kamienne blaty kuchenne są stosowanie już od wielu lat. Nie zmienia to faktu, że ich zastosowanie nie traci na popularności. Co więcej, z biegiem czasu staramy się dobierać materiały do zabudowy kuchni o charakterze bardziej trwałym. Kamienne blaty są również okazałe ze względów estetycznych. Marmur, piaskowiec i granit to kamienie, które najczęściej są wybierane.

Tańsza alternatywa dla kamienia. Blaty kuchenne z konglomeratu

Blaty z litego kamienia naturalnego mogą w wielu przypadkach nie mieścić się w naszym budżecie jaki zamierzamy przeznaczyć na remont kuchni. Konglomerat to materiał, który jest odpowiednikiem kamienia naturalnego. W skład konglomeratu wchodzi przede wszystkim zmielony kamień, na przykład marmuru, piaskowca czy granitu, a następnie w etapie produkcji jest połączony z żywicą poliestrową. Główną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim cena. Dzięki lżejszym blatom, meble nie muszą być dodatkowo wzmacniane przez co blaty z konglomeratu są o wiele tańsze od tradycyjnych kamieni.

drewniany blat kuchennyTradycyjne blaty drewniane do kuchni

Ostatnim rozwiązaniem jakie proponujemy na rok 2020 może być całkowicie tradycyjne. Drewniane blaty kuchenne z pewnością należą do najbardziej przystępnych materiałów. Należy jednak pamiętać, że trwałość drewna jest niestety o wiele gorsza niż w przypadku kamienia, czy konglomeratu. Łatwiej o zarysowania i proste uszkodzenia. Zrekompensować to mogą walory estetyczne. Wykorzystanie drewnianych materiałów w kuchni z pewnością rzuca się w oko i jest to prosty i najtańszy sposób na uzyskanie zadowalającego efektu wizualnego.

Kuchnie na wymiar, które proponuje nasze studio mogą być dostosowane do Twoich potrzeb. Projekt pomieszczenia wraz z rozmieszczeniem wszystkich mebli, dobraniem materiałów, kolorów i ich rodzajów tworzymy w oparciu na konsultacjach. Wybierz odpowiednie blaty do kuchni za pomocą naszego studia (https://mebe.com.pl/) i stwórz kuchnię swoich marzeń.

KONTAKT

//]]>