Z połyskiem czy matowe – jakie meble kuchenne wybrać?

meble na wymiar chorzów
Aranżacja kuchni w 2020 roku. Sprawdź najnowsze trendy
9 grudnia 2019
Zobacz wszystkie

Z połyskiem czy matowe – jakie meble kuchenne wybrać?

fronty do mebli na wymiar

Kreowanie nowej aranżacji kuchennej potrafi być naprawdę problematyczne. Najczęściej mamy do czynienia z wieloma dylematami dotyczącymi różnych kwestii związanych ze zmianą wnętrza. Fronty do mebli kuchennych są jednym z takich problemów. Matowe czy z połyskiem? To pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć.

Istotne jest zaznaczenie faktu, że kwestia doboru mebli jak i frontów jest bardzo indywidualna. Są różne gusta i każdemu może się podobać coś innego. My postaramy się przybliżyć oba rodzaje mebli zostawiając tym samym ostateczną decyzję dla Was.

Meble matowe do kuchni

Warto zaznaczyć, że meble kuchenne powinny być przede wszystkim praktyczne, dlatego też nie będziemy opowiadać o wielkości szafek, półek czy rozmiarze. Matowe meble kuchenne są najbardziej naturalną formą mebli, ponieważ nie podlegają procesowi lakierowania. Jest to pierwotna forma materiału, która zostaje od razu zaadoptowana do wnętrza. Aspekt naturalności gra tutaj istotną rolę. Sprawia, że pomieszczenie jakim jest kuchnia staje się bardziej ciepłe i domowe. Co więcej, matowe fronty mogą zostać wykorzystane w przypadku różnego rodzaju mebli, w tym laminowanych i fornirowanych. W przypadku mebli matowych najlepszym materiałem jest drewno. Dodatkowo, w przypadku zastosowania tego rodzaju mebli warto jest zastanowić się o dodatkowe oświetlenie. Mówi się, że matowe meble kuchenne pochłaniają światło. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. W naszym przypadku meble matowe należą do jednych z najbardziej gustownych, jednakże nie pasują do każdego wnętrza. Matowe meble do kuchni są aktualnie jednym z modniejszych sposobów na aranżację wnętrza. Jeżeli to do Ciebie przemawia to może warto wykorzystać takie rozwiązanie.

fronty z połyskiem do mebli kuchennychFronty meblowe z połyskiem

Jeszcze kilka lat temu było to prawdopodobnie najmodniejsze rozwiązanie względem aranżacji mebli w kuchni. Pomieszczenie wówczas staje się bardziej przejrzyste. Meble sprawiają wrażenie luster co optycznie wpływa na powiększenie wnętrza. Fronty lakierowane z połyskiem można łączyć z kolei z wieloma elementami dodatkowymi. Pasuje do nich niemal każdy materiał. Drewno, kamień, cegła? To nie ma większego znaczenia. Plusem mebli z połyskiem jest fakt, że posiadają nieograniczone zastosowanie. Możemy je łączyć z różnymi kompozycjami pomieszczeń jak i urządzeń. Stylistyka jest nowoczesna i jawi się jako jedna z bardziej popularnych na rynku wnętrzarskim. Takie rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale to Ty musisz zdecydować, który rodzaj frontów do mebli kuchennych będzie najbardziej pasował do Twojej stylistyki.

Meble kuchenne na wymiar – MEBE Chorzów, Katowice, Bytom

Meble kuchenne na wymiar dostępne do nabycia za pośrednictwem naszego studia. Ciekawe projekty wnętrz pozwolą Ci ostatecznie dopasować odpowiednie fronty do mebli. Jesteśmy dostępni w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu i okolicach. Zapoznaj się z naszą ofertą mebli kuchennych na wymiar na http://mebe.com.pl/.

KONTAKT