Funkcjonalna kuchnia na małej przestrzeni. O czym pamiętać?

meble na wymiar chorzów
Kuchnia praktyczna to taka…
27 sierpnia 2019
meble na wymiar chorzów
Nowoczesna kuchnia. Sprawdź jakie są obecnie trendy
17 września 2019
Zobacz wszystkie

Funkcjonalna kuchnia na małej przestrzeni. O czym pamiętać?

meble do kuchni na wymiar z chorzowa

Prawie połowa Polaków mieszka w blokach. Powodem tego jest oczywiście ogromny przyrost naturalny jaki miał miejsce po wojnie. Osiedla z wielkiej płyty były budowane na potęgę. To między innymi z tego powodu aż tyle osób mieszka w tego typu zabudowie. Mieszkania w blokowiskach są różne. Zazwyczaj możemy się spotkać z nieprawidłowym układem przestrzennym. Efektem tego są niewygodne kuchnie. Zabudowa takich wnętrz jest trudna, ale nie niemożliwa. Sprawdź kilka trików aranżacyjnych, które pomogą sprawić, aby mała kuchnia stała się przestrzenią funkcjonalną.

Zabudowany sprzęt AGD

Lodówka i piekarnik to podstawowe elementy wyposażenia dla wnętrza jakim jest kuchnia. Nie zawsze potrafimy dobrać sprzęt i w odpowiedni sposób go rozmieścić. To właśnie od sprzętu AGD powinniśmy zaczynać aranżację całego pomieszczenia. Zabudowany sprzęt to nie tylko więcej miejsca, ale także brak dodatkowego sprzątania. Dzięki temu zaoszczędzimy również czas.

meble na wymiar chorzówJak najwięcej szafek i szuflad

Być może to rozwiązanie nie jest tanie, aczkolwiek skuteczne. Bardzo często ograniczamy ilość szafek i szuflad ze względu na większą cenę. W przypadku małych przestrzeni kuchennych może to być niezbędne. Zazwyczaj rozbudowujemy meble kuchenne wszerz. Warto pomyśleć o innym rozwiązaniu. Podniesienie zabudowy mebli do góry aż do sufitu. Tym samym możemy uzyskać dodatkową przestrzeń, która może zostać wykorzystana adekwatnie do naszych potrzeb.

Meble na wymiar z Chorzowa

Remont kuchni nie jest częstym zjawiskiem w naszych domach i mieszkaniach. Właśnie dlatego powinniśmy postarać się przeznaczyć więcej środków finansowych niż na odnowienie innych pomieszczeń. Meble na wymiar mogą okazać się dla nas najlepszym wyjściem z sytuacji. Mniejsze przestrzenie jest o wiele trudniej zaaranżować. Musimy pamiętać, aby nasza kuchnia pomimo niewielkiego metrażu była funkcjonalna. Takie zastosowanie mają meble na wymiar. Chorzów, Katowice, Bytom i pobliskie miasta. To właśnie tam prowadzimy swoje usługi w zakresie projektowania, wykonania i montażu mebli kuchennych na wymiar. Więcej informacji znajdziesz na http://mebe.com.pl/.

KONTAKT